Pradžios pabaiga (2018-03-06)

 In Uncategorized
NAUJA PRADŽIA

Atviro kodo SuiteCRM projektas gimė 2013 metų spalį. Nuo pat pradžios Suite CRM turėjo verslo planą. Jį sudarė viena eilutė – ..Sukurk ir jie ateis“.

Komanda buvo labai maža – aštuoni žmonės. Ir nieko daugiau. Nei bendruomenės, nei rinkos, nei prekinio ženklo, nei vartotojų. Mes dirbome lyg Trojos gyventojai gamindami klientų projektus naudojant SugarCRM kodą, kad šviesa degtų ir algos būtų išmokėtos. Tuose laiko tarpuose tarp projektų, pastatytų ant SugarCRM programinio kodo, mes programavome SuiteCRM – platformą, kurios idėja ruseno dar dirbant ties SugarCRM.

 

 

Kai mes  kūrėme SuiteCRM, mes sudarėme sąrašą dalykų, kuriuos mums reikėjo padaryti, kad SuiteCRM taptų geriausia atviro kodo programa. Tarp daugelio dalykų mes įtraukėme ir pilno etato produkto kūrimo komandą, techninį vadovą, bendruomenės vadovą bei pardavimų ir rinkodaros komandą.

Sąrašas turėjo tiek optimistinių, tiek pesimistinių prielaidų. Optimistinė prielaida buvo, kad projektas pritrauks išorines investicijas. Investicijos įgalintų mus įgyvendinti sąrašo punktus daug greičiau.

Pesimistinė prielaida buvo, kad mes viską padarysime palaipsniui.

Pesimistinė prognozė buvo ir tiksli, ir labiau pageidaujama. Mes puikiai žinome, kokie iššūkiai laukia gavus investicinio kapitalo ir kokį poveikį tai padaro atviro kodo projektams (pvz., SugarCRM). O einant ilgesniu ir sunkesniu keliu taip pat reiškė, kad mes viską darysime neinant į jokius kompromisus, rinksimės savo kelią – atviro kodo kelią.

PRADŽIOS PABAIGA

Šiandien, 2018 metais komanda yra daugiau nei stipri ir ją sudaro kūrėjų ir partnerių benduomenė iš viso pasaulio. Šiuo metu mes turime beveik 90000 programos vystytojų  ir 1 mln.jos atsisiuntimų. Mes turime daugiau nei 1000 vertėjų dirbančių su 50 ir daugiau kalbomis. Mes skaičiuojame, kad SuiteCRM naudojasi daugiau nei 4 mln. žmonių. Mes esame be abejonės atviro kodo CRM lyderiai pasaulyje.

Tiesa, mes vis dar dirbame lyg Trojos kariai atlikdami klientų projektus tam, kad šviesa degtų ir algos būtų išmokėtos. Bet yra skirtumas – prieš keturis metus,  projektai buvo nišiniai ir matuojami dienomis arba savaitėmis (šiuo momentu norėtume labai padėkoti mūsų ankstyviesiems klientams – Jūs esate tie, kurie įgalino mus daryti tai, ką darome dabar). Priešingai – šiandien mūsų tipinis klientas dirba  su daugiau nei 10000 žmonių ir daugelis jų yra globaliai atpažįstami prekiniai ženklai. Apimtis ir kompleksiškumas pasikeitė drastiškai. Projektai dabar yra strateguojami ir įvertinami mėnesiais ir metais.

Mes dabar turime pilnu etatu dirbančią vystymo komandą, techninį vadovą ir bendruomenės lyderį bei pardavimų ir rinkodaros komandą.

Mes turime procesus, kuriais remiamės visame, ką darome – nuo vystymo, testavimo ir saugumo užtikrinimo iki priemonių ir metodų, kuriuos naudojame rezultatams pasiekti. Tai buvo sunkiai užgyventa. Kai kurie pasiekimai buvo organiški. Daugelis iš jų atėjo dirbant su didelių įmonių klientais, kurie mus skatino ir patarė, kaip tobulėti. Mes visada kartojame, kad esame besimokanti organizacija. Turbūt yra akivaizdu, kiek daug mes išmokome per tuos keturis metus.

Mes dabar esame subrendę, pajėgūs, stabilūs, greitai augantys ir pasiruošę kitam etapui šiame nuotykyje.  

Niekas to taip neiliustruoja kaip SuiteCRM 7.10 išleista versija. Ji vėlavo 2 mėnesius. Tačiau dėl svarios priežasties – tai aukščiausios kokybės versija, kurią esame kažkada išleidę. Komanda buvo puiki. Mes neišleidome versijos tol, kol ji nebuvo tinkama išleisti. Ši versija neša nauja API, kuri stipriai palengvins programuotojų gyvenimą. Nauja versija neša puikių naujų funkcionalumų tokių kaip Apklausos modulis. Šis programavimo kodas buvo padovanotas vieno iš mūsų klientų. Jūs žinote, kas jūs – AČIŪ JUMS!!! Šioje versijoje yra ištaisyta daugelis klaidų. Šio versijoje yra trys naujos temos. Šioje versijoje yra tiek, kiek vienu paragrafu neaprašysi. Tai puikus leidimas.

SuiteCRM komanda, nusilenkite! Tai naujos pradžios pabaiga. Mes esame pasiruošę kitam etapui.

 

KITAS ETAPAS

Kitas etapas yra ten, kur atviras kodas laimi tarp kitų programų.

Atviras kodo infrastruktūriniai projektai nustelbė daug komercinių projektų. Atviras kodas turi 70% infrastruktūros ir inovacijos rinkos. Tai yra fenomenalus pasiekimas, nes tai pasiekti užtruko tik 20 metų. Atviros kodas su savo mažais finansiniais pajėgumais varžėsi su įmonėmis su nepalyginamais didesniais biudžetais ir pasaulinio lygio galimybėmis. Tikrai Dovydo ir Galijoto kova. Tokios organizacijos kaip Docker, Red Hat, Linux Foundations, Apache užėmė infrastruktūrinių projektų rinką. Čia yra įtraukti visi – nuo startuolio iki koorporacijos.

Tačiau programų rinka yra visai kita istorija. Čia mūšis dar tik prasidėjo, tačiau baigtis yra nuspėjama. Atviras kodas yra nesustabdoma jėga.

 

 

 

KVIEČIAME PASTIPRINIMĄ

Jei jūs esate įsitraukę į atvirą kodą ir ieškote projekto, kuriame galėtumėte būti įtraukti, ateikite ir prisijunkite prie SuiteCRM vystymo. Mes visada ieškome programuotojų, bendruomenės veikėjų ir vertėjų. Ateikite ir padėkite mums tapti didžiausia ir labiausiai naudojama CRM programa. Mes būsime 100 % atviro kodo benduomenė. Tu gali mums padėti padaryti visą kita. Sužinok daugiau čia: https://www.suitecrm.com

Paskelbta suitecrm.com 2018-03-06. Skaityti straipsnio originalą

Recent Posts